Systemy do termoizolacji domów

Skuteczne docieplenie i doskonały efekt estetyczny dzięki niezawodnym produktom chemii budowlanej TEAIS.

Izolowanie termiczne budynków w zmiennym klimacie jest niezwykle ważne dla komfortu użytkowników oraz pozwala zaoszczędzić koszty ogrzewania pomieszczeń zimą i klimatyzowania ich latem.

Na skuteczne docieplenie wpływają zarówno zastosowane płyty, jak również kleje, grunty i tynki, dzięki którym termoizolacja jest trwała i spełnia swoje zadanie w 100%.

  • Dobrać rozwiązanie

Wybór odpowiednich płyt termoizolacyjnych powinien być podyktowany rodzajem budynku, jaki chcemy ocieplić, jego uwarunkowaniami technicznymi oraz efektem, jaki chcemy osiągnąć. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego czy zdecydujemy się na zastosowanie płyt ze styropianu (EPS) lub ze styroduru (XPS) oraz wełny mineralnej, niezwykle istotne będzie dobranie właściwych komponentów, które pozwolą zespoić płyty ze ścianą oraz odpowiednio ją wykończyć. W zależności od rodzaju materiału termoizolacyjnego, jak również podłoża, na którym będziemy je instalować, powinniśmy zdecydować się na skuteczne rozwiązania, które pozwolą szybko i dokładnie przykleić płyty do ściany. Ich nieprawidłowy montaż może wpłynąć na niezadowalający poziom termoizolacji. Płyty będą narażone na odklejanie, co może spowodować zniszczenia całej elewacji. Naprawianie błędów będzie nie tylko czasochłonne, ale także drogie.

  • Wyeliminować ryzyko mostków termicznych

Mostki termiczne mogą powstać już w pierwszym etapie wykonywania docieplenia, dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie przymocowanie płyt termoizolacyjnych. Pierwszym krokiem powinno być właściwe przygotowanie podłoża. Oczyszczamy je z mchu, porostów, osuszamy, a następnie stosujemy odpowiedni klej, dostosowany do materiałów termoizolacyjnych oraz rodzaju ściany. Duże znaczenie ma również jego prawidłowa aplikacja.

W wielu przypadkach wymagany jest preparat gruntujący, który podwyższa przyczepność kleju do podłoża. Klej APOIS marki TEAIS charakteryzuje się idealną i bardzo wysoką przyczepnością do podłoża i nie wymaga żadnych dodatkowych środków gruntujących. Docieplenia zakańczamy nałożeniem odpowiedniego tynku, który zamyka całą konstrukcję i odpowiada za jej trwałość oraz nadaje równocześnie efekt dekoracyjny.

  • Wytrzymałe materiały na lata

Decyzja o przeprowadzaniu docieplenia wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych kosztów. Dla osiągnięcia zadowalających efektów z inwestycji, warto stosować wyłącznie sprawdzone materiały najwyższej jakości od zaufanego producenta. Specjalistyczny Producent Materiałów Chemii Budowlanej TEAIS już od 1980 roku dostarcza na rynek rozwiązania z zakresu systemów hydroizolacyjnych, które charakteryzują się niezwykle wysoką jakością oraz wydajnością. Oferowane rozwiązania TEAIS spełniają najwyższe normy jakościowe, wymagania inwestorów w Europie i na całym świecie. Wśród licznych produktów TEAIS znajduje się szeroka gama rozwiązań przeznaczonych do wykonania dociepleń.

  • Skuteczne klejenie

Klej APOIS marki TEAIS to produkt na bazie cementu w białym lub szarym kolorze, który po wymieszaniu z wodą tworzy łatwo układaną, bardzo skuteczną zaprawę klejącą. Przeznaczony jest do montażu płyt ze styropianu (EPS) lub ze styroduru (XPS) oraz wełny mineralnej. Można go stosować zarówno na ścianach betonowych lub murowanych z bloczków, ceramiki albo cegieł, a także na tynkach, zaprawach, hydroizolacjach lub wszelkich powierzchniach, gdzie wymagana jest izolacja termiczna. Przeznaczony również do wklejania siatki wzmacniającej z włókna szklanego na płyty docieplające.

Dostępny jest w opakowaniach 25 kg, a jego zużycie wynosi 3,5 kg na m2 dla warstwy grubości 2 mm.

  • Gruntowanie się opłaca

Zastosowanie gruntu przed naniesieniem wierzchniej powłoki zapewnia o wiele skuteczniejsze wiązanie warstwy tynku jak również ułatwia malowanie.

Oferowany przez TEAIS specjalny produkt gruntujący IMPRILAIS przeznaczony jest do układania tynku RELAIS. Stosuje się go w jednej warstwie po wcześniejszym rozcieńczeniu dodaniem wody – objętościowo do 25% (wagowo do 40% wody). Grunt IMPRILAIS występuje w wielu kolorach, jego zużycie wynosi 0,10 L/m2 (10 m2 z 1,0 litra), opakowania 20 L.

W ofercie producenta znajduje się także specjalny kapilarny uszczelniacz akrylowy o nazwie IMPRIMAIS. Ten produkt wykorzystywany jest do przygotowania nowych podłoży i układania wierzchnich warstw, ułatwia nanoszenie powłok i równocześnie zmniejsza ilość nakładanej farby (w przypadku malowania). Stosowany jako wchłaniany, uszczelniający podkład w celu przygotowania cementowych (lub gipsowych) powierzchni pod nowe powłoki wierzchnie. Występuje w opakowaniu 25 L, jego zużycie wynosi 0,05 L/m2 (20-25 m2 z 1,0 L).

  • Tynk dekoracyjny do wnętrz i na zewnątrz

Tynk RELAIS z grupy specjalistycznych wyrobów marki TEAIS to produkt na bazie żywic winylowych oraz frakcjonowanych wypełniaczy i dodatków. Akrylowy, strukturalny system powłokowy w postaci pasty układanej przy pomocy pacy. Stosowany może być jako tynk fasad, budynków, podwórek, klatek schodowych. Producent szczególnie poleca go dla oferowanych systemów dociepleń TEAIS TERM. To bardzo dekoracyjny system do wnętrz i na zewnątrz, dostępny o dwóch wymiarach kruszyw:
grubość F: ok. 1 mm (zużycie od 2 do 2,5 kg/m2) i grubość G: ok. 2 mm (zużycie 2,5 do 3 kg/m2). Tynk RELAIS dostępny jest w opakowaniach 25 kg.

  • Zapewnia oddychanie ściany

Tynk RELAIS SILOXANO to zaawansowany produkt, który zapewnia oddychanie ścianom. Ta masa na bazie siloksanowych żywic akrylowych i wypełniaczy kamiennych posiada właściwości hydroizolacyjne. Nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu.

Jest to tynk o wysokim efekcie dekoracyjnym, dostępny o różnej wielkości cząstek i pozwala na uzyskanie różnych tekstur. Ten specjalny tynk do fasad może być stosowany w systemach dociepleń, ale również do wykonania fasad na wielu podłożach, takich jak zaprawy, betony, farby.

Występuje w opakowaniu 25 kg, a zużycie wynosi 2,0 do 2,5 kg/m2 (typ F) lub 2,5 do 3,0 kg/m2 (typ G).

  • Na bazie tworzyw sztucznych i marmuru

Produkowany przez TEAIS tynk GRAIS to powłoka na bazie żywic tworzyw sztucznych i marmurowych ziaren, którą układa się pacą ze stali nierdzewnej w warstwie o grubości około 2 mm. Tak wysoce dekoracyjna powłoka na bazie naturalnych kruszyw marmurowych to ewenement i prawdziwy hit na polskim rynku, dostępna w wielu kolorach wg wzornika, może być stosowana w systemach dociepleń na pionowe ściany, a także jako ozdoby tynk wszelkich powierzchni wewnętrznych. Tynk GRAIS występuje w opakowaniach 23 kg, a jego zużycie wynosi 3 do 4 kg/m2 dla warstwy grubości 2 mm.

  • Dla izolacji przeciwwodnych

Wśród wielu rozwiązań marki TEAIS znajdziemy także produkt o nazwie LASTOIS FH-CV, czyli jednokomponentowy produkt hydroizolacyjny na bazie elastomerów żywic sztucznych i dodatków o wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych. Jest on przeznaczony do wykonywania zewnętrznych izolacji przeciwwodnych i ostatecznej barwnej powłoki systemu dociepleń. Dostępny jest w opakowaniach 20 kg, a jego zużycie dla wierzchniej warstwy wynosi 1,8 kg/m2.

  • Tynki na podłoża betonowe lub ceramiczne

W ofercie marki TEAIS można znaleźć również tynki przeznaczone na podłoża ceramiczne lub betonowe, które nie są dedykowane systemom dociepleń.

Specjalny tynk o nazwie REPOL nakładany może być na ściany lub sufity. Aplikowany jest w dwóch warstwach, pierwsza REPOL-B może mieć maksymalną grubość 3 mm, a po jej związaniu stosuje się drugą – REPOL-T o maksymalnej grubości do 20 mm. Wydajność tynku REPOL-B, REPOL-T wynosi ok. 1,8 kg/m2 na każdy 1 mm grubości warstwy.

REPOIS P to wysoce estetyczna, jednowarstwowa powłoka zawierająca wyselekcjonowane ziarna naturalnego marmuru, układana w warstwie o grubości od 5 do 8 mm. Doskonale nadaje się do układania na elewacji z cegieł lub betonu. Dostępny jest w wielu kolorach wg wzornika i o różnej wielkości kruszyw, daje niesamowity efekt dekoracyjny i upiększa wystrój wnętrz salonów, kawiarni, pubów, dyskotek. Zużycie wynosi 18 kg/m2 (zaprawa) lub 10-12 kg/m2 (ziarna naturalnego marmuru).

TEAIS oferuje także sypki produkt na bazie cementu, który po zmieszaniu z wodą tworzy kolorowy tynk do wykonania estetycznych strukturalnych powierzchni elewacji. REPOIS-R, o którym mowa, to jednowarstwowa zaprawa układana na podłoża przy użyciu pacy i można jej nadać różnorodną, strukturalną fakturę.

Po około 8-24 godzinach od nałożenia dokonuje się obróbki powierzchni przez zacieranie jej odpowiednimi narzędziami.

Zużycie tynku REPOIS-R wynosi około 16 kg/m2 dla warstwy grubości 10 mm.