|Zaprawy specjalne Tynki

W tej grupie zakwalifikowano szereg produktów do różnych zastosowań, wśród których można wymienić następujące:

Techniczne zaprawy: specjalnie zaprojektowane do napraw i wzmocnień, do prac wymagających wysokiej mechanicznej wytrzymałości na ściskanie, zginanie i podwyższenia przyczepności do podłoża. Techniczne zaprawy są bez skurczowe podczas polimeryzacji i mają niewielki wzrost objętości, które pozwalają na doskonałe wypełnienia. Mogą one mieć płynną lub tiksotropową konsystencję w zależności od rodzaju prac.

Szybko lub natychmiastowo wiążące zaprawy budowlane do prac, które wymagają błyskawicznej sprawności i przekazania do eksploatacji lub do blokowania wodnych nieszczelności w piwnicach, zbiornikach, basenach lub szybach wind.

Cementowe zaprawy specjalne do napraw, budowy, ściany i ścianek działowych, montażu, układania kamienia, wyrównywania warstw poziomych i pionowych.

Jednowarstwowe tynki do wykonywania lub renowacji fasad o wysokich właściwościach dekoracyjnych, barwnych, strukturalnych, a równocześnie funkcjonalnych, łatwo nakładanych, o właściwościach tiksotropowych, doskonale przylegających do podłoża, poprawiające właściwości ciepłochronne.

Wapienne zaprawy napowietrzone i z wapna hydraulicznego idealnie nadające się do prac konserwatorskich w zabytkowych budynkach, do wypełniania spoin w kamieniu, skutecznie działające w długim czasie, podwyższając wytrzymałość, odporność na wodę oraz zachowując elastyczność.

Regenerujące zaprawy imitujące różne rodzaje kamienia i specjalnie zaprojektowane do odpowiednich kamiennych płyt, ornamentów i rzeźb.

Tynki do wyrównywania powierzchni nowych i odnawianych fasad lub basenów.

Specjalne zaprawy na bazie żywic epoksydowych o różnej konsystencji do pionowego wypełniania spoin, pęknięć lub ubytków. Nadaje się do prac, gdzie wymagana jest wytrzymałość, trwałość i dokładność.

powrot-kategorie